Stránky naposledy dokončených her

Kontakt

Můžete poslat nové obrázky kliknutím na 'Přidat vozidlo' na jakékoli stránce hry (musíte být registrování a přihlášeni). Pro komentáře související s vozidlem nebo hrou, nebo s opravou údajů, prosíme použijte tlačítko 'Přidat komentář' zobrazené pod každým vozidlem/videem (na to však musíte být registrováni a přihlášeni).

Můžete nás také přímo kontaktovat na této adrese: contact@igcd.net

Administrátoři

Black Bart USCrazyCars ENGroupB USJ-2 ESJFK CZKlumb3r CLMark0 RBMieguy DERinspeed FRspeedfreak975 LBStar Wars Fanatic ENsubzero MYTycek PLvictorvance DEwalter ITXThUnDeRX CA — ...

Nápověda/FAQ

O stránce samotné

Jaký je účel této stránky?
Tato stránka může pomoci při hledání aut z her, popřípadě více informací o nich. Také zde najdete spousty obrázků aut přímo z her.
Proč vypadá IGCD podobně jako IMCDB?
V IGCD byl použit stejný kód jako v IMCDB, s laskavým svolením administrátora stránky IMCDB - antp.
Kdo vytvořil tuto stránku? Jak můžu být nápomocen?
Obsah této stránky je výsledkem kooperace několika lidí, kteří mají rádi auta i hry zároveň. Jsou tu samozřejmě administrátoři, ale každý může přispět zasláním nových obrázků, doplněním chybějících informací a přidáním komentáře k autu/stránce pro snazší rozpoznání neidentifikovaná vozidla.
Našel jsem chybně pojmenované vozidlo / chci přidat chybějící vozidlo / chci poslat nový obrázek vozidla. Jak na to?
Pro přidání nebo opravu stávajících informací stačí napsat komentář přímo pod auto/hru. Abyste moli psát komentáře, musíte si vytvořit účet a potom se přihlásit. Pokud nám chcete poslat obrázky, koukněte se do sekce Kontakt.
Proč nemůžu přímo opravovat informace nebo přidávat obrázky? Co mám udělat abych se stal administrátorem?
Abychom zabránili probémům, je dovoleno pouze pár jedincům upravovat data (orandžový nick). Administrátoři jsou většinou nejaktivnější a posílají spoustu obrázků či rychle a správně identifikují auta. Takže za nějaký čas můžeš být povýšen na administrátora, pokud jsi podobný případ.
Odkud tyto obrázky pocházejí?
Obrázky pocházejí z různých zdrojů, některé jsou přímo pořízeny uživately nebo jsou z jiných webů.

Hry

Jak můžu najít nějakou hru na této stránce?
Použite vyhledávací políčko pro názvy hry, které je umístěno na každé stránce vpravo nahoře.
Neumím najít určitou hru.
Zkuste napsat jedno slovo z názvu hry, název bez "The", nebo udělejte místo pomlčky mezeru. Pokud hru stále neumíte najít, znamená to, že ještě není na této stránce.
Vyhledávač našel hry, které nemají v názvu slovo, které jsem vyhledával!
Každá hra může mít 3 názvy - originální, anglický/americký a francouzský. Vyhledávané slovo může být obsaženo v jiném názvu než originálním.
Proč se neuvádějí německé, české... názvy?
Nemůžeme zahrnout všechny názvy. Původně tato stránka byla francouzsko-anglická, proto má i francouzský název. Možná jednou zahrneme více názvů.

Vozidla

Viděl sem auto Y ve hře Z, proč tu není?
Autor možná neměl přístup ke všem autům (nedohrál hru), nevšiml si ho nebo ho nepovažoval za důležité. Například zaparkované auta, které jsou v mnohých rally hrách nebyli uživatelem považované za dostatečně důležité, protože to jsou většinou málo kvalitní modely.
Co znamenají ty čísla/písmena mezi "[...]" v názvech aut?
Pro některé výrobce používáme oficiální typová čísla, protože model někdy není možné uhodnout a jeho název není příliš nápomocný. Co vám řekne Mercedes 240D, krom velikosti motoru a typu paliva?... Tohle je take specialita BMW, ale můžete se s tím setkat i u Jaguára XJ, Volkswagenu (většinou u původního Brouka), Chevroletu Corvette, Porsche, Lotusu, Škodovky, Checkeru...
Proč je Opel Astra v seznamu uveden jako Vauxhall? Proč je některý Dodge Viper uvedený jako Chrysler Viper?
Pojmenováváme auta podle toho, kde se hra odehrává - to platí pro všechny značky a modely. Takže např. v britské hře je Opel Astra uveden pod názvem Vauxhall Astra, a v francouzské hře je Viper vyrobený před rokem 2004 modelem Chrysleru.
Jaké druhy vozidel jsou v seznamu?
Vlastně všechno co má kola a motor tu může být. Tudíž auta, náklaďáky, motorky, autobusy a ostatní vozidla (s vyjímkou sněžných skůtrů). Ostatní vozidla jako lodě nebo letadla nebudou přidávána, stejně jako některé futuristické lodě, které jsou ve hře Wipeout apod. Nic vám však nebrání, abyste je ukázali ostatním lidem v komentářích.
Co znamená "Made for Game"?
Made for Game, čili "Vyrobeno pro hru" znamená to, že vozidlo nevykazuje jakoukoliv podobnost s reálným vozidlem. Nelicencovaná vozidla mohou vykazovat jisté podobnosti s reálnými auty, tato kategorie je pouze pro absolutně unikátní vozidla.
Jak se vybírá rok výroby u auta?
Rok je určen podle toho, v jakém modelovém roce se auto začalo prodávat/začalo vypadat jako to ve hře, protože je neskutečně vzácné najít hru, která má pořádně licencovaná vozidla. Pokud byla jasně použita textura reálného auta s reálnými SPZ (starší hry), je možné na internetu vyhledat přímo rok výroby auta, které má danou SPZ.